وینچ چیست؟

وینچ

وینچ به وسیله ایی کشنده که سیم داشته باشد، می گویند. اساس کار وینچ اتصال به نقطه ای و کشیدن جسم به سمت خود است. البته این تعریف ساده و ابتدایی آن است. وینچ در جلو و عقب خودرو قرار می گیرد. از قرقره، موتور برقی (و یا اتصالات گاردان) ، قلاب مربوطه و گیربکس تشکیل شده است. هنگامی که خودروهای دو دیفرانسیل در باتلاق ها، مسیرهای شنی و آب گیرها، گیر می کنند، به کمک وینج از این حالت رها می شوند.

آفرود یکی از سبک های رانندگی است که در شرایط سخت و خارج از جاده انجام می شود. به علت شرایط خاص این ورزش به خودروهای مستحکم و با توان بالا همانند ماشین های دو دیفرانسیل و همچنین به ابزار و وسایل مخصوص نیاز داریم. این ورزش در مناطق جنگلی، کوهستان ها و بیراهه ها انجام می شود، که طبیعت ایران برای این ورزش مناسب است. شرایطی که برای آفرود نیاز است عبارتند از:

  • داشتن ماشین مناسب
  • قدرت بدنی مناسب
  • قدرت تمرکز و تصمیم گیری بالا
  • داشتن دانش فنی

شرایط خاص ورزش آفرود ما را ملزم به استفاده از تجهیزات ویژه می کند تا امنیت بیشتر شود، قدرت و سرعت خودرو افزایش یابد و خودرو در هر شرایط محیطی بهترین کارکرد را داشته  باشد. در این ورزش احتمال دارد با هر گونه مانعی رو به رو شویم و نیاز به تجهیزات خاصی داشته باشیم. یکی از این تجهیزات مهم و ضروری وینچ نام دارد. در ادامه معرفی نحوه کارکرد وینچ با گروه آفرود و طبیعت گردی دامونا همراه باشید.


آژانس دیجیتال مارکتینگ بهیدو تحصیل نیوز

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

تحصیل خارج از کشور دانلود آنلاین فایل های الکترونیکی سن پاتوق sanpatogh دانلود آهنگ های ایرانی و خارجی پورتال و سایت تفریحی خبری ایرانیان Ghaeem Music پورتال و سایت تفریحی خبری ایرانیان سورپرایز ماماشاپینگ تردمیل خانگی